Demir Gürel "Köklere Dönüş" Resim Sergisi


Sergideki Eserler

Detaylar

Demir Gürel'in "Köklere Dönüş" resim sergisi 21 - 31 Mart 2019 tarihleri arasında Arp Galeri'de

 
Eski Adana ve Mersin Hilton Otelleri Genel Müdürü Demir Gürel Hilton İstanbul Bosphorus ARP Sanat Galerisi’nde “Köklere Dönüş” sergisini sanatseverler ile buluşturdu. 
 
Hilton İstanbul Bosphorus ARP Sanat Galerisi eski Adana ve Mersin Hilton Otelleri Genel Müdürü Demir Gürel’in “ Köklere Dönüş” sergisine ev sahipliği yapıyor.  Doğayı kendisine özgü yorumuyla eserlerine yansıtan Gürel’ in sergi açılışına sanat, cemiyet ve iş dünyasından birçok tanınmış sima katılırken, eserleri büyük beğeni topladı.  Açılışından itibaren sanatseverler tarafından yoğun ilgi ile karşılaşan “ Köklere Dönüş” sergisini gezebilmek için son gün 31 Mart. 
Demir Gürel 49 yıl sonra meslek hayatına ilk başladığı Hilton İstanbul'da bu sefer 22 eseriyle  yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtirken sergisini ve resim sanatına olan ilgisini şu sözler ile anlatıyor:” Resim sanatı çocukluk yaşlarından itibaren en etkilendiğim sanat dalı. Birşeyleri çizmek veya karikatürize etmek boş zamanlarımın hobisi. Lisede en yüksek not aldığım ders resim. Çizdiğim bir resimden Liselerarası 2.cilik yarışma ödülüm var. Fotoğraf makinesi icat edilmeden önce, büyük ressamların klasik tarz olarak kabul edilen, detay ve finişe önem veren çalışmaları, o devrin görselliğini incelikle yansıtmaları kültürel olarak sonraki jenerasyon için çok önemli. Bu sergi benim için anlamı çok büyük. İlk çalıştığım yerde bu sefer sergimle yer almak mutluluk verici. “ 
Demir Gürel’in “ Köklere Dönüş” sergisi 31 Mart’a kadar 22 eserle Hilton İstanbul Bosphorus ARP Sanat Galerisi’nde sanatseverleri bekliyor. 
 
Demir Gürel Hakkında…
1944 Aralık tarihinde İstanbul'da doğdu. İlköğretimin ardından İtalyan Lisesi ve Heidelberg Otelcilik Okulu'ndan mezun oldu. Öğrenim süresinde İtalyanca, Fransızca, Almanca ve İngilizce dillerinde eğitim aldı. İş  hayatım kısa süreli çalışmalar haricinde esas olarak Hilton İnternational grubuna ait İstanbul Hilton'da başladı ve diğer otellerinde devam etti. 32 seneyi aşkın verdiğim hizmette Grubun yetiştirdiği ilk Türk Genel Müdür sıfatını kazanarak Adana ve Konya Hilton'u kurucu Genel Müdür olarak açtı. Turizm ve İş dünyasında çeşitli dernek ve kuruluşlarda vazife aldı, Çukurova Skal Kulübünü kurucu Başkan olarak açtı. 
 

Sayfayı Paylaş


Galeri